Atkı Modelleri – Bayan Atkı Modelleri

0 Yorum

Atkı modelleri gelen kış ayları ve havaların soğuması ile birlikte şu anda hepimizin ilgisini çok çekiyor. Birbirinden farklı renk ve desende, uzun ya da kısa, kalın ya da ince sıcacık atkılar bizleri bekliyor hatta sıcacık görüntüleri ile cezbeden şekilde çağırıyor diyebiliriz. Sadece ısınma amaçlı değil aynı zamanda güzel bir aksesuar olarak da kullanılır atkılar. Hem ısınırken hem de aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Yani bir taşla iki kuş vurabilirsiniz.

atkı modelleri 9 - Atkı Modelleri - Bayan Atkı Modelleri

 

 

Atkı Modelleri

Atkı modelleri hakkında biraz daha detaylı konuşalım mı ? Ne dersiniz? Aslında atkı kullanmayı sevmeyen bayanlar da var. Kimi insanlara göre atkı çok rahatsız edici olabilir. Bu tarz insanlar aslında boğazlı kazak da giyemiyorlar. Ama seven ve rahatça kullanan insanlar için atkı bir vazgeçilmezdir diyebilirim. İster örgü ister hazır olsun internette ya da mağazalarda bir çok model bulabilirsiniz.

atkı modelleri 8 - Atkı Modelleri - Bayan Atkı Modelleri

 

Atkı Bere Modelleri

Bu modeller son zamanlarda oldukça trend. Atkı ve bere birbirine yapışık şekilde örülüyor. Ya da hazır triko atkılar da ikisi birbirine bağlı şekilde satılıyor. İkisi takım olarak tek seferde takılabiliyor. Bence rahat ve uyumlu bir kombinasyon olabiliyor bu şekilde. Atkı modelleri bayan farklı renk ve desenlerde bu sezonda da karşımızda. Renk renk desen desen yumuşacık sıcacık atkılar ile dolu her yer, her mağaza ve vitrinler. Yine hemen hemen her yazımda bahsettiğim gibi leopar ve yılan derisi deseni atkıları da vurmuş durumda.

atkı modelleri 7 - Atkı Modelleri - Bayan Atkı Modelleri

Bu desenleri seviyorsanız beresi ile beraber alıp ikisini güzel kombin yapabilirsiniz. Tercih her zamanki gibi sizin. Atkı modelleri örgü örgüden anlayan, kendi örmeyi seven, kendi kullanacağı şeyi kendisi yapmayı seven bayanlar için hazır atkılardan daha çok tercih ediliyor. Aslında yeteneğiniz olduktan sonra tam istediğiniz renk, uzunluk ve modelde bir atkıya sahip olmak sizce de çok mantıklı değil mi? Ama tabi ki böyle bir yeteneğiniz yoksa mecburen hazır atkıları almak zorunda kalabiliyoruz hatta kalıyoruz.

Uzun atkı modelleri de bundan bir tanesi mesela. Bir atkı görürsünüz rengini ve desenini çok beğenirsiniz ama uzunluğu hoşunuza gitmeyebilir. Kendiniz yapabiliyorsanız istediğiniz renk desen ve uzunlukta hatta kalınlıkta atkılar örebilmeniz mümkün. Önemli olan neyi tercih ettiğiniz.

Herdem Rüzgar

Moda, tasarımcıların size yılda 4 defa önerdiğidir. Stil ise sizin hangisini seçtiğiniz…

    Yorum Bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir