Buğulu Göz Makyajı Ve Modelleri

0 Yorum

Buğulu göz makyajı davetlerin, organizasyonların en trend makyajı olarak son dönemlerde bayanların vazgeçilmezi. Makyaj aslında biz bayanlar için oldukça önemli. Yüzümüze renk getiren, bizi bakımlı gösteren vazgeçemediğimiz bir detay. Kıyafetimize göre farklı renkler ile görünümümüzü tamamlayabiliriz. Gerçekten makyaj bu konuda gayet başarılı bir tamamlayıcı olabilir.

buğulu göz makyajı 5 - Buğulu Göz Makyajı Ve Modelleri

Buğulu Göz Makyajı

 Buğulu göz makyajı son dönemlerde en trend makyaj diyebilirim. Ünlüler olsun, yabancı ve türk oyuncular, sanatçılar sıkça bu makyajı tercih etmekteler. Bu makyajın trend olması ile beraber bizler tarafından da sıkça uygulanmakta. Göz rengimizin de önemi var tabi bu makyajda. Giydiklerimizin önemi olduğu kadar. Kahverengi göze buğulu göz makyajı çok yakıştığını söylemeden edemeyeceğim. Kahverengi gözleri daha açık gösteren, rengini açan bir makyaj. Doğru uygulandığında pişman olmayacağınızı söyleyebilirim.

Buğulu göz makyajı 2018 trendleri arasında yer aldığını söylemiştim. Bu makyajda dikkat etmeniz gereken önemli hususlar var. Göze direkt uygulamanızı önermem. Siyah far uygulaması zor olan bir renktir. Farı fırçanıza aldıktan sonra fazlalığını fırçanızdan atmanız bir anda sert ve yoğun bir görüntüden sizi kurtaracaktır. Bunu yapmadan direkt sürerseniz dağıtmanız çok zor olacaktır.

buğulu göz makyajı 4 - Buğulu Göz Makyajı Ve Modelleri

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Buğulu göz makyajı yapımı hakkında videolar izleyebilirsiniz. Bu konu hakkında internetten de faydalanabilirsiniz. Ayrıca moda dergilerinden de yardım alabilirsiniz. Buğulu göz makyaj modelleri konusuna gelirsek bu makyajı yapmadan önce gün boyu kalıcılığını istiyorsanız mutlaka göz bazı kullanmalısınız. Bu sayede makyajınız uzun süre dayanacak ve yeni yaptığınız an gibi duracaktır. Makyaja başlamadan önce gözün katlanma bölgesine ten rengi bir far sürmenizi öneririm. Bu renkleri yumuşatmak için gerekli bir adım olacak.

buğulu göz makyajı 16 - Buğulu Göz Makyajı Ve Modelleri

Daha sonra gözün katlanma bölgesine siyah ya da koyu bir far alıp güzel bir şekilde dağıtın. Kenarlara daha keskin bir görüntü vermek için gözün kenarlarına kadar bu rengi dağıtabilirsiniz. Net ve temiz bir görünüm istiyorsanız kapatıcı yardımı ile gözünüzün kenarlarını pürüzsüzleştirebilirsiniz. Sonraki adımda kirpik diplerinizi belirginleştirebilirsiniz.i Bunun için bir far, göz kalemi ya da eye liner kullanabilirsiniz. Ve en son olarak rimelinizi sürdüğünüzde göz makyajınızın sonuna gelmiş oluyorsunuz. Denedikçe, uyguladıkça daha güzel sonuçlar elde edeceğinize inanıyorum. Moda ile kalın, hoşça kalın.

Herdem Rüzgar

Moda, tasarımcıların size yılda 4 defa önerdiğidir. Stil ise sizin hangisini seçtiğiniz…

    Yorum Bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir